Jak dbać o rośliny w przydomowym ogrodzie?

Dodane przez      04/16/2023 00:00:00    Komentarz 0
Jak dbać o rośliny w przydomowym ogrodzie?

Zakładanie ogrodów to niełatwe, ale jednocześnie bardzo przyjemne zadanie, którego podejmują się posiadacze zielonej przestrzeni. Oprócz trawnika czy drzew i krzewów owocowych często znajdują się tam również kwiaty. Aby pięknie kwitły, trzeba o nie odpowiednio dbać. Na czym powinna polegać pielęgnacja kwiatów w przydomowym ogrodzie?

Kiedy i jak często podlewać rośliny ogrodowe? 

Jedną z ważniejszych kwestii, o których trzeba pamiętać, dbając o rośliny w ogrodzie, jest oczywiście regularne podlewanie. Częstotliwość powinna być uzależniona przede wszystkim od warunków atmosferycznych, gatunku roślin oraz miejsca, w którym zostaną posadzone. Jeśli jest gorąco, to dobrą praktyką będzie podlewanie dwa razy dziennie. Jeżeli nie ma takiej możliwości, to najlepiej robić to z rana.

Ponadto niektóre rośliny wymagają wilgotnego podłoża – na przykład magnolie, azalie i inne wrzosowate. Z kolei lawenda, rojniki czy rozchodniki wolą piaszczyste i suche gleby. Właśnie dlatego projektując ogrody w Białym Dunajcu, omawiamy z Klientami dostępne rozwiązania i wybieramy takie, które będą odpowiadały ich oczekiwaniom.

Nawożenie roślin ogrodowych 

Kolejną kwestią, o którą trzeba zadbać, jeśli chodzi o rośliny ogrodowe, jest nawożenie. Pielęgnacja zieleni jest jedną z usług ogrodowych, z których mogą skorzystać osoby, które potrzebują profesjonalnego wsparcia. Jeśli jednak właściciele ogrodów chcą samodzielnie zadbać o kwiaty czy krzewy, to dobrą praktyką będzie stosowanie nawozów organicznych.

Prace najlepiej przeprowadzać jesienią

Warto też stosować kompost, który dostarcza roślinom niezbędnych minerałów i poprawia strukturę gleby. Dodatkowo zwiększa też ilość pożytecznych mikroorganizmów. Niezależnie od wybranego produktu, należy go stosować zgodnie z zaleceniami producenta.

Zostaw odpowiedź